Czekamy na Ciebie całą dobę!

Służymy Ci pomocą samochodową, pyszną kuchnią, wygodnym noclegiem lub organizacją dowolnej imprezy.

20 lat minęło!


W lipcu 1999 roku powstała nasza (rodzinna) Restauracja Odejewscy. Tak wyglądały minione dekady…

Restauracja, która znajduje się tuż przy stacji paliw Orlen przy obwodnicy Chojnic w Nieżychowicach, od kilku lat zaskakuje gości przemianą, jaką przeszła – przytulne wnętrze z kominkiem oraz z dodatkowymi salami na organizację dowolnych imprez zapraszają gości w różnych wieku i o różnych wymaganiach, ale o wspólnym mianowniku oczekiwań – by być miło obsłużonym i zjeść coś smacznego w rozsądnej cenie.

– Lata prowadzenia tej restauracji nauczyły nas, że liczy się przede wszystkim dobry produkt. A przez te lata poznaliśmy wielu godnych zaufania dostawców, których produkty idealnie sprawdzają się w roli składników naszych dań – zauważa właścicielka Restauracji, p. Aleksandra Odejewska. Dlatego wędliny mamy od lokalnego wytwórcy z Borów Tucholskich, ciasta przywozi nam cukiernia z Nakła, a sery nieduży wytwórca z Kaszub.
Ponadto aromatyczne zioła stanowiące ważny dodatek i przyprawy rosną w prywatnym ogródku właścicielki znajdującym się za restauracją, a jabłka, gruszki, śliwki i mirabelki w sadzie, którego pozostałość widać za całym obiektem, który powstał właśnie na terenach sadów pp. Odejewskich – rodziców obecnych właścicieli Stacji i Restauracji. – Co roku sami robimy przetwory, które po sezonie wykorzystujemy w kuchni – powidła, pigwę, dżemy, konfitury – dodaje p. Odejewska.

Szef kuchni dba o to, by menu się nie nudziło – w trosce o podawanie dań z sezonowymi składnikami dwa razy w roku zmienia się karta dań. W kwietniu goście otrzymali więc kolejny wariant menu, w którym znalazły się dania zarówno dla fanów potraw mięsnych, rybnych, jak i dla wegetarian oraz dzieci. Nowością była karta drinków i koktajli, których efektowne przygotowanie zespół barmanów ćwiczył pod okiem doświadczonego szkoleniowca.
– Od kilku lat nieustannie szkolimy siebie i nasz personel – począwszy od zagadnień kelnerskich i obsługi klienta, przez szkolenia baristyczne czy sommelierskie, po przygotowanie najbardziej skomplikowanych, wymyślnych i modnych dań – nie tylko z karty, ale również tych na imprezy – opowiada właścicielka restauracji, pani Aleksandra Odejewska.
Efekty widzą i odczuwają goście, którzy chwalą obsługę za zaangażowanie i uprzejmość. Wielu gości wraca nie tylko do Restauracji, ale po to, by zorganizować kolejną imprezę. – Mamy klientów, którzy najpierw jedzą u nas obiad, zachęceni tym, organizują z nami swoje wesele, niebawem chrzciny dziecka, a potem roczek – to dla nas największa pochwała.

Rok pełen atrakcji

Rok 2019 jest wyjątkowy dla Restauracji i jej gości – co miesiąc bowiem na gości czeka inna promocja. Był już darmowy deser dla tych, którzy jedli obiad w Restauracji, była lampka wina dla pań z okazji marca, niespodzianka dla dzieci w czerwcu, piwo dla panów itp. dodatki, które co miesiąc mile zaskakują gości i stają się pretekstem do ponownych odwiedzin. Na gastronomicznej mapie Chojnic i okolic Restauracja Odejewscy wyróżnia się jeszcze jedną rzeczą: wyjątkową ofertą śniadań. Po pierwsze Restauracja jest jedną z nielicznych, w której każdy, nie tylko gość Hotelu Odejewscy (położonego w tym samym obiekcie co Restauracja), może zamówić śniadanie kontynentalne. Po drugie w tym roku zimą Restauracja zaproponowała cztery obfite zestawy śniadaniowe (trzy słone i jeden na słodko), które od poniedziałku do piątku można było kupić tylko za 1 zł, pod warunkiem że zamówiło się kawę lub herbatę ze śniadaniowego menu (ceny od 6 do 10 zł za napój). Niemniej codziennie od 7:30 do 11, przez cały rok można zjeść apetycznie podane i smacznie przyrządzone sowite śniadanie.

20 lat przemian dla lepszych imprez

20 lat temu Restauracja Odejewscy była dodatkiem do rozwijającej się Stacji Paliw obsługującej zwłaszcza podróżnych. Ale już w 2000 roku dobudowano dwie mniejsze sale bankietowe oraz górną salę bankietowo-konferencyjną – największą w okolicy Chojnic, bo wówczas mieszczącą prawie 300 osób. Obecnie sala po modernizacji i przearanżowaniu idealnie nadaje się do organizacji wielkich balów (do 200 osób komfortowo bawiących się osób) lub konferencji i bankietów. Miejsce to upatrzyły sobie organizacje i firmy szukające przestronnego wnętrza na organizację imprez. Tym bardziej że Restauracja z 20-letnim doświadczeniem zapewnia kompleksową obsługę – wszystko pomoże zaplanować, przewidzieć, zamówić, wykonać i jeszcze smacznie oraz uprzejmie ugościć. Goście doceniają łatwy dojazd i bliskość Chojnic (tylko 3 km od Rynku) oraz możliwość noclegów na miejscu. Poza tym sama Stacja oferuje szereg atrakcji dla gości w różnym wieku. Stosunkowo nowe: całoroczna zawodowa strzelnica sportowa oraz tor gokartowy (czynny w sezonie wiosenno-letnim) to świetny dodatek imprez integracyjnych lub młodzieżowych (kawalerskie, panieńskie, 18-tki), a plac zabaw, parki dinozaurów czy mini-zoo przyciągają młodszą klientelę, n. świętującą swoje urodziny. Tak szeroka oferta sprawia, że przez cały rok znajdzie się pretekst do odwiedzenia Restauracji Odejewscy.

W najbliższym czasie przemiany skończą się również w salach bankietowych. Ułatwią one goszczenie klientów organizujących bardziej kameralne spotkania i imprezy, a w przypadku odbywania się większych zgromadzeń w sali restauracyjnej zapobiegną zamykaniu Restauracji, np. w weekendy. W maju Restauracja Odejewscy była jedną z nielicznych w okolicy, które mimo sezonu przyjęć komunijnych mogły przyjmować gości przybywających na niedzielny obiad lub deser. Tym bardziej zachęcamy do zainteresowania się bogatą ofertą Restauracji, w której na co dzień warto wpaść na aromatyczną kawę, w weekend ugościć rodzinę wystawnym (i wcale niedrogim) obiadem, a przy większych okazjach spotkać się w jednej z sal bankietowych.

Restauracja czynna jest codziennie od 7:30 do 20. Rezerwacja stolików lub organizacja imprez: restauracja@odejewscy.pl.romana.webd.pl, tel. 0 606 210 509