Czekamy na Ciebie całą dobę

Służymy Ci pomocą samochodową, pyszną kuchnią, wygodnym noclegiem lub organizacją dowolnej imprezy.

Solidaryzujemy się z Rytlem – dołącz!


Wszystkich, którym nieobojętny jest los mieszkańców Rytla i innych małych miejscowości w okolicy Chojnic, Brus i Czerwska, spustoszonych przez nawałnicę 11 sieprnia, zachęcamy do włączenia się do pomocy.

Od soboty 12 sierpnia nie tylko w naszej firmie wre praca (i zupa) w celu niesienia pomocy poszkodowanym piątkową nawałnicą, jaka przetoczyła się m.in, nad powiatem chojnickiem.
Firma Shell wsparła wolontariuszy i wszystkich pracujących przy porządkowaniu terenów znaczną ilością paliwa. My gotujemy i dowozimy zupę, do której mięso dostarczają nam codziennie pp. Gierszewscy z „Marzeń” w Brusach. Nasz pełen zespół angażuje się w pomoc z całych sił, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

W sobotę 19 sierpnia organizowana jest akcja „4×4 pomaga”, w ramach której środowisko terenowców zamierza pomóc jednej zniszczonej nawałnicą miejscowości. Inicjator, nasz sąsiad, Ireneusz Korycki pisze: „Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy terenówką jeździli, jeżdżą albo kiedyś jeździć będą. Spotykamy się o 9-tej w Chojnicach, zabieramy piły, siekiery, młotki, gwoździe, inny sprzęt i narzędzia oraz liny, pracujemy do późnego popołudnia czy wieczora. Chciałbym pomóc jakiejś oddalonej od szosy wsi, do której pomoc słabo dociera.”

Zachęcamy też naszych gości i klientów: jeśli nieobojętny jest Wam los mieszkańców tak spustoszonej okolicy, zachęcamy do śledzenia profilu założonego przez Rytel na Facebooku oraz do wsparcia finansowego:
NUMER KONTA dla chcących pomóc z Polski i zagranicy – konto STOWARZYSZENIA NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY RYTLA I OKOLIC – „NASZYM DZIECIOM” (KRS: 0000306310, NIP: 5552085540). Wpłat prosimy dokonywać na podany poniżej numer koniecznie z dopiskiem „NAWAŁNICA”.
Bank Spółdzielczy w Czersku, numer konta: 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010

Jest także możliwość wpłacania pieniędzy z zagranicy:
NR SWIFT: GBWCPLPP
Bank Spółdzielczy w Czersku, NR KONTA: PL30 8147 0002 0008 1953 2000 0010
Dane i dopisek ten sam. Ważne! Przed numerem konta musi być „PL”!

Fotografie wykonane przez nas z lotu ptata obrazujące teren zaraz po nawałnicy