Centrum obsługi podróżnych Odejewscy to firma rodzinna, której korzenie sięgają roku 1920, kiedy to urodzili się rodzice właściciela.

Działka, na której w tej chwili znajduje się Centrum, od prawie 70 lat jest własnością Państwa Odejewskich. W latach 1952–1992 prowadzono tu gospodarstwo rolne (uprawa ziemi, hodowla trzody chlewnej i 1000 sztuk gęsi). W roku 1980 właściciel centrum Pan Marian wraz z żoną zajęli się uprawą pieczarek. 90% produkcji eksportowano do naszych zachodnich sąsiadów. Uprawa pieczarek odbywała się na trzech dużych halach produkcyjnych. W tym samym czasie gospodarze zajmowali się również uprawą sadów – wiśniowych i czereśniowych. Niewielka część drzew czereśni jest dzisiaj ozdobą stacji.

W roku 1990, czyli w latach powstawania wielu firm w Polsce, powstał pomysł otwarcia stacji paliw. Zwieńczenie nastąpiło 3 lipca 1992 roku i od tamtej pory trwają inwestycje.

W 1993 roku właściciele podpisali 15-letnią współpracę z Rafinerią Gdańską – dzisiejszym Lotosem. W niedługim czasie rozbudowano stację o sklep i bar, a później o rożen. W latach 1997–2000 powstały myjnia odwraz z serwisem, a w roku 1999 została oddana do użytku restauracja – parter. W 2000 roku powstała górna sala bankietowa. Dwa lata później zostały dobudowane dwie mniejsze sale bankietowe. W roku 2006 w związku z budową obwodnicy Chojnic rozpoczęto dużą inwestycję: rozbudowę całego centrum, w wyniku czego powstał mini market i duże parkingi. Dwa lata później została nawiązana współpraca z firmą Shell.

W roku 2008 większość inwestycji została zakończona, w listopadzie tego samego roku została oddana do użytku Karczma. Rok 2009 był przeznaczony na kończenie bieżących inwestycji oraz tworzenie Mini-ZOO i zagospodarowanie nieużytków.
Od 2009 roku trwa budowa hotelu, który oddaliśmy do użytku latem 2010 roku. W roku 2011 przy wsparciu UE oddaliśmy do użytku mini park dinozaurów – czyli kawałeczek prahistorii… Na przełomie roku 2011/2012 oddaliśmy do użytku salę bankietowo-konferencyjną na 300 osób- tym samym mamy jednocześnie 6 niezależnych sal.

Wiosną 2012 roku zostało uruchomione centrum wulkanizacji wraz ze sprzedażą nowych opon. Rok 2012 obfitował również w doposażenie całego placu rozrywki – do miniparku dinozaurów dołączyło linarium i zupełnie nowy plac zabaw dla dzieci.

Kolejną inwestycją zrealizowaną w 2013 roku było otwarcie bezdotykowej myjni samoobsługowej oraz urządzenia do uzupełniania klimatyzacji. To doposażenie kompleksu dotyczące obsługi samochodów.

Rok 2014 upłynął pod znakiem inwestycji w gastronomię – kompleksowa przebudowa całej kuchni wraz z przebudową dolnej sali restauracyjnej. Ponadto w segmencie obsługi samochodów – zakupiliśmy szczotkową myjnię dla samochodów TIR oraz samoobsługowy odkurzacz.

W roku 2015 do menu naszej restauracji dodaliśmy nutę kuchni włoskiej. W tym samym roku zostało zaewidencjonowane lądowisko na naszym terenie, dzięki czemu możemy przyjąć gości przylatujących do Chojnic i okolic. Zapraszamy pilotów!

W kolejnym roku (2016) poszerzyliśmy nasze atrakcje o profesjonalną strzelnicę i toru kartingowy. Rok później tor został wyposażony w asfaltową nawierzchnię. W tym roku przeprowadziliśmy również remont karczmy i oddaliśmy do użytku kącik dla dzieci na stacji.

Rok 2017 zakończył się rebrandingiem stacji – zakończyliśmy współpracę z koncernem Shell i przyłączyliśmy się do sieci Orlen. W wyniku tego rok 2018 przebiegł pod znakiem renowacji: oblicze zmienił nie tylko market przy kasach stacji, ale również przebudowaliśmy toalety dla podróżnych i stworzyliśmy nową recepcję hotelu z kącikiem zabaw – tuż przy wejściu ze sklepu.
Ponadto w 2018 roku zakończyliśmy remont sali bankietowej na piętrze oraz zmianę profilu i wizerunku restauracji.

W 2019 roku przybędzie 6 nowych pokoi w hotelu, a pozostałe przejdą remont.

Referencje wystawili nam dotąd: